Teraz wszyscy mogą pływać

Proponowane trasy mazurskich Szlaków

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich jest najpopularniejszym i najpiękniejszym szlakiem żeglugowym północno-wschodniej części Polski. Tak rozległego ciągu jezior, umożliwiającego uprawianie wszystkich rodzajów turystyki wodnej, a równocześnie tak urozmaiconego, nie ma w żadnym z państw Europy. Jest to obszar wyjątkowy zarówno w skali całego kraju, jak i naszego kontynentu – niezwykle bogaty pod względem przyrodniczym, pełen historycznych zabytków oraz uwielbiany przez miłośników sportów wodnych.
Główny mazurski szlak żeglugowy ma swój początek na jeziorze Brzozolasek (okolice miasta Pisz) następnie wiedzie na północ, między innymi przez:
 • Jezioro Nidzkie,
 • Jezioro Bełdany,
 • Jezioro Mikołajskie,
 • Jezioro Tałty,
 • Kanały Szymoncki i Tałtowski,
 • Jezioro Tałtowisko,
 • Jezioro Szymońskie,
 • Jagodne,
 • Jezioro Boczne,
 • kanał Kula,
 • Niegocin,
 • kanał Węgorzewie
Popularny jest również szlak żeglowny Giżycko-Mikołajki
Ten szlak wodny prowadzi w kierunku południowym, przebiegając przez środkową część Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Będziemy żeglowali przez trzecie co do wielkości jezioro – Niegocin, a także przez kilka mniejszych akwenów połączonych ze sobą za pomocą kanałów
Będąc na jeziorze Niegocin, tuż przy Giżycku, warto podziwiać z pokładu łodzi piękną panoramę tego miasta.
Jest to trzeci pod względem wielkości akwen w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Nad brzegami zbiornika rozciąga się miasto Giżycko. To bardzo popularny wśród turystów akwen wodny. Niegocin ma połączenie z jeziorem Kisajno przez kanały. Jeśli chcemy wpłynąć na Kisajno możemy skorzystać z dwóch opcji. Pierwsza to wschodni Kanał Giżycki prowadzący przez Giżycko. Druga prowadzi przez Kanał Niegociński do jeziora Tajty i dalej przez krótki Kanał Piękna Góra. Na południu przez sieć jezior i kanałów (Jezioro Boczne, Kanał Kula, Jezioro Jagodne, Jezioro Szymoneckie (właściwie zatoka Jagodnego), Kanał Szymoński, Szymon, Kanał Mioduński, Kotek Wielki, Kanał Grunwaldzki, Tałtowisko, Kanał Tałcki) można dotrzeć do jeziora Tałty i dalej na Jezioro Mikołajskie i Śniardwy.
Kolejnym  malowniczo położonym, jest szlak Giżycko-Węgorzewo, który biegnie przez północną część Wielkich Jezior Mazurskich, mając swój początek w Giżycku, nad jeziorem Niegocin. Płynąc Kanałem Giżyckim, przecinamy zachodnią część miasta, docierając do mostu obrotowego.  Po opuszczeniu kanału płyniemy przez łączący się ze sobą zespół jezior określany wspólnym mianem jeziora Mamry. Końcowy odcinek trasy prowadzi rzeką Węgorapą i Kanałem Węgorzewskim.
Równie popularna jest trasa Mikołajki-Pisz, która prowadzi w kierunku południowo-wschodnim przez największe jezioro Polski Śniardwy i najdłuższą odcinek kanałowy w systemie żeglugowym Wielkich Jezior Mazurskich – Kanał Jegliński (5,25 km).
Wystarczy wyczarterować jeden z naszych komfortowych jachtów, wybrać odpowiednią trasę  i oddać się przygodzie żeglowania.
Atrakcje
Previous reading
Informacja o środkach bezpieczeństwa COVID
Next reading
Meet our new motor yacht Futura 40 Grand Horizon Special Edition Baggio.
Pokaż
Ukryj